Aileme Değer

Ferdi Kaza Sigortası

Her ay 5.000 TL'ye varan tazminat ödemesi

Sağlamış olduğunuz profesyonel hizmet için tüm Cigna Finans ailesine teşekkür ederim, sigortam sayesinde ailemin maddi standartlarını güvence altına aldığım için içim çok rahat.
Cemil Arif Ş., İSTANBUL
 

Sigortanız sayesinde kaza sonucu vefat/sürekli sakatlık durumlarında on yıl boyunca her ay 5.000 TL’ye varan tazminat ödemesi ile kendinizi ve ailenizi koruma altına alabilirsiniz.

Neden Aileme Değer Ferdi Kaza Sigortası?

  • Kaza sonucu sürekli sakatlık durumunda maddi güvence sağlar.
  • Sevdiklerinize on yıl boyunca aylık 1,500 TL/2,500 TL/5,000TL varan tazminat ödemesi yapılır.
  • Aylık tazminat tutarları her yıl %10 oranında arttırılır.
  • Bu maddi desteği fatura, kira, kredi gibi tüm masraflarınız için dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Teminatlar

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Sigorta süresi içinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nda tanımlanan bir kaza neticesinde vefat etmeniz durumunda, poliçenizde yer alan kaza sonucu vefat teminatı tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmediyseniz yasal varislerinize ödenir.

Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nda tanımlanan bir kaza neticesinde derhal veya kaza tarihinden itibaren iki yıl içinde sürekli olarak sakat kalmanız halinde tıbbi tedavinin sona ermesinin ve sürekli sakatlığın tespitinin ardından poliçede belirtilen tutar Ferdi Kaza Genel Şartları’nda belirtilen oranlar nispetinde ödenir.

Sigorta kapsamındaki tazminatlar 10 yıl boyunca aylık taksitli olarak ödenecektir. Aylık tazminat tutarları her yıl %10 oranında arttırılacaktır.

Teminat ve Prim Tutarları

AYLIK TAZMİNAT TUTARI TOPLAM TEMİNAT AYLIK PRİM TUTARI
1,500 TL 286,874 TL 39 TL
2,500 TL 478,123 TL 49 TL
5,000 TL * 956,245 TL 79 TL

*Bu paket sadece banka kanalı ile satılmaktadır. 

Yukarıda verilen prim tutarları sigorta süresi 1 yıl olan poliçeler için 12 ay, sigorta süresi 5 yıl olan poliçeler için 60 ay boyunca ödenecek prim tutarını ifade etmektedir.

Sigorta Süresi

Sigorta süresi ürünün satış kanalına göre değişiklik göstermektedir. Banka kanalından satılan poliçelerde sigorta süresi 5 yıldır. Telesatış kanalından satılan poliçelerde ise sigorta süresi 1 yıldır ve sonraki yıllar için 4 yıllık yenileme garantisi* bulunmaktadır. Poliçe, 4 yıllık yenileme garantisi sayesinde ek bir beyana ihtiyaç olmadan vade sonunda otomatik olarak yenilenir, yenileme yapılırken poliçe üzerinde belirtilen prim tutarlarında artış yapılmaz.

*Aksi yönde yazılı bir talep olmadığı sürece poliçe yenileme garantisi geçerlilik süresi sonuna kadar yenilenir. Sigorta priminin taksitinin vadesinde ödenmemesi nedeniyle poliçenin iptal edilmesi durumunda yenileme garantisi ortadan kalkar. İşbu yenileme garantili hayat sigortası süresi içerisinde teminat azaltma ya da arttırma işlemi yapılmamaktadır.

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Desteğe İhtiyacınız Var Mı?

Formu doldurun, sizi arayalım.

Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında ayrıntılı bilgi için Aydınlatma Metni, Gizlilik Politikası ve KVKK Başvuru Formu’na bakabilirsiniz.