Benim Seçimim Hayat Sigortası | Cigna Finans

Benim Seçimim Hayat Sigortası

İhtiyaçlarınıza göre şekillendirebileceğiniz size özel sigorta

Kendi belirleyeceğiniz teminata özel ödemeler

Hayat sigortam sayesinde hem kendimi hem de ailemi güvence altına aldım, göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim.
Evren Ö., İSTANBUL
 

Hastalıklara karşı önlem almak mı? Kazalara karşı güvende olmak mı? Sizin ihtiyacınız olan hangisi? Benim Seçimim Hayat Sigortası ile ihtiyaçlarınızı dilediğinizce belirleyin, sigortanız size özel olsun.

Neden Benim Seçimim Hayat Sigortası?

  • Vefat, tehlikeli hastalıklar veya gündelik hastane masrafları gibi dokuz farklı teminat seçeneğinden dilediğinizi seçebilirsiniz.
  • Teminat tutarlarını da dilediğinizce belirleyerek sigortanızı özelleştirebilirsiniz.

Teminatlar
Vefat Teminatı

Sigorta süresi içinde vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan vefat teminatı tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmemiş iseniz yasal varislerinize ödenir. Vefat teminatı bu ürünün ana teminatıdır.

Tehlikeli Hastalıklar Teminatı

Sigorta süresi içinde poliçenizde belirtilmiş tehlikeli hastalıklardan birisine yakalanmanız durumunda poliçenizde yer alan tehlikeli hastalıklar teminatı tarafınıza ödenir. Bu ürün ile kanser, kalp krizi, inme, açık kalp ameliyatı, böbrek yetmezliği, önemli organ nakli, felç, körlük, kalp kapakçığı değişimi, aort hastalıkları sonucu yapılan ameliyat, koma, multipl skleroz, büyük yanıklar hastalıkları teminat altına alınmış olup, teminat kapsamındaki hastalıklardan birine yakalanma ya da ameliyatlardan birini olma durumunda sigorta başlangıcında belirlenen ve poliçenizde yazılı olan tehlikeli hastalık teminatı tutarında ödeme yapılmaktadır. Bu teminatın geçerli olabilmesi için 90 gün bekleme süresi uygulanmaktadır.

Belirtmek isteriz ki; bu bir sağlık sigortası değildir, hastane masraflarınızın ödenmesi taahhüt edilmemektedir. Ödemeye konu sigorta tazminatını, tedavi masraflarınız için kullanabileceğiniz gibi başka ihtiyaçlarınız için de kullanabilirsiniz.

Kaza veya Hastalık Sonucu Gündelik Hastane Tazminat Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza veya hastalık sonucu hastanede yatarak tedavi görmenizi gerektiren durumlarda, hastanede yattığınız her bir gün için poliçenizde yazılı teminat tutar size ödenir. Bu teminat bir yıl içinde en fazla 90 gün için ödenir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde tedavi görmenizi gerektiren durumlarda, tedavi masraflarınız (doktor ücreti, ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastane ve diğer tedavi masrafları nakil ücretleri hariç) poliçenizde yazılı teminat limitleri ile sigorta genel ve özel şartları dahilinde size ödenir.

Kaza Sonucu Gündelik Tazminat Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde geçici olarak çalışamayacak durumda olmanız halinde, iş göremez durumda olduğunuz her bir gün için poliçenizde yazılı teminat tutarı size ödenir. Bu teminat bir yıl içinde en fazla 90 gün için ödenir.

Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde sürekli sakat kalmanız durumunda poliçenizde belirtilen teminat tutarı size ödenir.

Hastalık Sonucu Tam ve Sürekli Sakatlık Teminatı

Bir hastalık sonucu tam ve sürekli sakat kalmanız durumunda poliçenizde belirtilen teminat tutarı size ödenir.

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Sigorta süresi içinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan kaza sonucu vefat teminatı tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmemiş iseniz yasal varislerinize ödenir.

Toplu Taşıma Araçlarında Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Toplu taşıma araçlarında ücretli yolcu olarak seyahat ederken başınıza gelebilecek bir kaza sonucu vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan teminat tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmemiş iseniz yasal varislerinize ödenir.

- Tehlikeli Hastalıklar Teminatının geçerli olması için 90 gün bekleme süresi uygulanmaktadır.

- Kaza Sonucu Gündelik Hastane Tazminat ve Kaza Sonucu Gündelik Tazminat teminatları bir yıl içinde en fazla 90 gün süre ile ödenir.

- Benim Seçimim Hayat Sigortası ile ilgili Genel Şartlara buradan ulaşabilirsiniz.

Teminat ve Prim Tutarları

Sigortanızın teminatlarını ve teminat tutarlarını kişisel ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilirsiniz. Aşağıda örnek olarak seçilmiş teminatlar tablosunu ve prim tutarlarını görebilirsiniz.

Cinsiyet Yaş Vefat Teminatı Tehlikeli Hastalıklar Teminatı Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı Kaza Sonucu Gündelik Tazminat Teminatı Örnek Prim
Erkek 35 50.000 TL 25.000 TL 5.000 TL 50 TL 45 TL x 12 Taksit
Kadın 35 50.000 TL 25.000 TL 5.000 TL 50 TL 41 TL x 12 Taksit

 

Sigorta Süresi

Sigorta süresi 1 yıldır ve sonraki yıllar için 4 yıllık yenileme garantisi* bulunmaktadır. Poliçe, 4 yıllık yenileme garantisi sayesinde ek bir beyana ihtiyaç olmadan vade sonunda otomatik olarak yenilenir, yenileme yapılırken poliçe üzerinde belirtilen prim tutarlarında artış yapılmaz.

*Aksi yönde yazılı bir talep olmadığı sürece poliçe yenileme garantisi geçerlilik süresi sonuna kadar yenilenir. Sigorta priminin taksitinin vadesinde ödenmemesi nedeniyle poliçenin iptal edilmesi durumunda yenileme garantisi ortadan kalkar. İşbu yenileme garantili hayat sigortası süresi içerisinde teminat azaltma ya da arttırma işlemi yapılmamaktadır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.