FERDİ KAZA SİGORTASI SSS | Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.

 
 

Ferdi Kaza Sigortası nedir?

Ferdi Kaza Sigortası; sigortalıların ani, harici ve sigortalı iradesi dışında başlarına gelebilecek bedensel zararları güvence altına alır. Ferdi Kaza Sigortası, başlangıç tarihinden itibaren poliçe süresi boyunca gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalının vefat etmesi, sürekli sakatlık yaşaması hali ile tedavi masrafları ve gündelik hastane tazminatı teminatlarına ilişkin ödeme alabilmektedir. Bu teminatlara ek olarak çeşitli asistans hizmetleri de Ferdi Kaza Sigortası poliçenize eklenebilmektedir.

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Ferdi kaza sigortası faydaları nelerdir? Günlük hayatta taşıdığımız önemli bir risk olan kazalara karşı güvence sağlar. Başınıza gelebilecek kazaen vefat veya maluliyet hallerinde teminat kapsamında tazminat ödeyerek maluliyet halinde sizin, vefat durumunda sevdiklerinizin karşılaşabileceği maddi sıkıntılara karşı destek olur.

Hayat sigortaları ile ferdi kaza sigortaları arasındaki fark nedir?

Hayat sigortalarındaki vefat teminatı her türlü ölümü teminat almasına rağmen ferdi kaza sigortalarında vefat teminatı yalnızca kaza sonucu vefat riskini teminat altına almaktadır.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları Çerçevesinde Hangi Haller Kaza Sayılmaktadır?

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları çerçevesinde aşağıdaki haller kaza sayılmaktadır;

  • Birdenbire ve beklenilmeyen bir şekilde intişar eden gazların teneffüsünden,
  • Yanıklardan ve ani bir hareket neticesinde adale ve sinirlerin incinmesi, burkulması ve kopmasından,
  • Yılan veya haşerat sokması neticesinde husule gelen zehirlenmeler,
  • Isırılma neticesinde meydana gelen kuduzdan mütevellit vefat hali veya cismani arızalar.

Ferdi Kaza Sigortaları Genel Şartları’na ulaşmak için; https://www.tsb.org.tr/ferdi-kaza-sigortasi-genel-sartlari.aspx?pageID=482 adresini tıklayabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar ve Hangi Teminatları Satın Alabilirim?

Ferdi kaza sigortası, ‘kaza sonucu vefat’ ana teminatı ile kaza sonucu tam ve daimi maluliyet ve kaza sonucu gündelik hastane ek teminatlarını içerebilir. Ferdi Kaza Sigortası teminatları ile kaza sonucu gerçekleşebilecek ve sevdikleri ile sigortalıların yaşamlarını/yaşam kalitelerini olumsuz etkileyecek risklere karşı önlem alınabilir.

 

Ferdi kaza sigortasına kimler başvurabilir?

Başvurunun kabul edilmeme olasılığı var mıdır?

Başvurunun kabul edilmeme olasılığı var mıdır?

 

Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları Nedir?

Gündelik yaşamın önemli bir parçası olan kaza riskinin gerçekleşmesi halinde sizin ve sevdiklerinizin ve kaza sonucu çalışamayacak hale gelmeniz halinde maddi güçlük çekmemenizi sağlayacak vefat ve kaza sonucu sürekli sakatlık teminatlarına makul fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ferdi Kaza Sigortası ücreti talep edilen teminat tutarına bağlı olarak değişmekle birlikte sağladıkları güvencelere oranla oldukça cazip fiyatlarla sunulmaktadır. Ayrıca, ödediğiniz primleri gelir vergisi matrahından düşerek, %15'e varan vergi avantajından yararlanabilirsiniz. Ferdi Kaza Sigortası sayfamızı ziyaret edebilir, ürünleri inceleyerek kolaylıkla teklif alabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi nedir?

Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi, sigortanıza dair tüm detayların yazılı olduğu dokümandır. Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi; tarafların sorumlulukları, ödeme planı, sigortanın başlangıç ve bitiş tarihleri, sigortanın adı, Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi kapsamında bulunan teminatları ve buna ek olarak çeşitli asistans hizmetleri varsa bu hizmetlerin adı ve detayları gibi sigortanıza dair tüm bilgilere ulaşabileceğiniz bir belgedir. Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi sayesinde sigortanız ile ilgili tüm bilgilere hakim olabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi Süresi İçinde Olası Ölüm Riski Gerçekleşmediği Durumda Ödediğim Primi Geri Alabiliyor Muyum?

Primini Geri Ödeyen Kanser Korumalı Ferdi Kaza Sigortası ile kaza sonucu vefat ve sakatlık teminatlarına ek olarak kanser riskine karşı teminatlardan faydalanabilir, bu risklerin gerçekleşmemesi halinde yatırdığınız primleri iade alabilirsiniz. Ürün detayları için tıklayın.

Risk Gerçekleşmesi Durumunda Ödenecek Tazminatı Sadece Toplu Para Olarak mı Alabiliyorum?

Aileme Değer Ferdi Kaza Sigortası kapsamında risklerin gerçekleşmesi halinde size veya sevdiklerinize 10 yıl boyunca aylık belirlenen tutarlarda tazminat ödemesi yapılmaktadır. Ürün detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Soruları

Aklınıza takılan birşey mi var? Sıkça sorulan sorulara göz atın.

 

TÜM BİREYSEL EMEKLİLİK SORULARI

Hayat Sigortası Soruları

Hayat sigortası poliçeleri ile ilgili sorularınıza yanıt bulun.

 

TÜM HAYAT SİGORTASI SORULARI

Otomatik Katılım Soruları

Otomatik katılım ile ilgili sorularınıza yanıt bulun.

 

TÜM OTOMATİK KATILIM SORULARI

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.