Cigna ve QNB Finansbank güçlerini birleştirdi. | Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Cigna ve QNB Finansbank güçlerini birleştirdi.

 

125 miyon dolar yatırdık dönüşü olmalı 

Cigna Corpotation Başkanı David Cordani, Türkiye'de Cigna Hayat'ı kurup ardından Finans Emeklilik'in Yüzde 51 hissesini aldıklarını belirterek, "125 miyon dolar yatırdık, geri dönüşümü olmalı"dedi.

Cigna Corporation Başkanı ve CEO'su David Cordani, Cigna olarak Türkiye'ye 125 Milyon dolar yatırdıklarını belirterek, "Bizim için önemli olan kararlı ve sürdürülebilen büyüme. Bu yatırımın geri dönüşümü olmalı"dedi. Finans Emeklilik'in yüzde 51 hissesinin Finansbank'tan satın alınması ile 2012'de faaliyete geçen Cigna Finans Emeklilik'in tanıtım toplantısı için Türkiye'ye gelen David Cordani, Hürriyet'e özel açıklamalar bulundu. Cordani, Türkiye'nin canlı bir ekonemiye sahip olduğu, sigorta pazarının da hızla büyüdüğünü ifade ederek, "Bireysel emeklilikte de reform yapıldı. Bu bizim için önemli . Büyüme açısından fırsat görüyoruz" şeklinde konuştu.

David Codani, Türkiye'nin kritik işbirliği yapılabilir ülkeler arasında başta geldiğine değinerek, sözlerinişöyle sürdürdü:

"Önce 2011 yılında Cigna Hayat Sigorta'yı kurduk. Sonra da Finansbank ile yatırım ortaklığı fırsatı doğdu ve Finans Emeklilil'in yüzde51 hissesini 85 milyon Euro'ya satın aldık. Bugüne kadar Türk pazarına 125 milyon dolar yatırdık. Bizim için karlı ve sürdürülebilir büyüme önemli. Yaptığımız tatırımın geri dönüşü olmalı."

BAZILARI PAZARDAN ÇIKACAK

David Cordani, Türk pazarına çok fazla yabancı sermeyenin geldiğini, pazarın hızlı büyüdüğünü ve ciddi rekabet yaşadığını belirterek,"Gelişmekte olan ülkelerde bu süreç yaşanıyor. Bugün Türk pazarında olanlar, sıradışı değil. Çok fazla sermeya girişi oldu, rekabet başladı, şartlar zorlaştı. Ancak 3-5 yılda pazar daralacaktır. Birileri umduğunu bulamayıp; kapatıp, pazardan çıkacaktır" dedi. David Cordani, Finansbank ile hayat ve emeklilik ürünlerinin satış için 15 yıllık anlaşma yaptıklarına da dikkat çekerek, şunları söyledi:"Eğer banka ile böyle bir anlaşma imkanı olmasaydı sadece Finans Emeklilik için 85 milyon Euroödemezdik. Ortak ilişkiler için verdik ve bu ortaklıktan her iki taraf da fayda görecek. "

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.