Kredi Ödeme Güvencesi

Geliriniz riske girse de kredi ödemeleriniz güvence altında olsun

Buradasınız

 

İşsiz kalsanızda krediniz güvende!

Neden Kredi Ödeme Güvencesi

  • İşsiz kalmanız durumunda kredi taksitleriniz ödenir.
  • Yaşam kaybı halinde kredi borcunuzun tamamını karşılar.
  • Kaza sonucu sürekli sakatlık durumunda size maddi güvence sağlar.

Teminatlar

İşsizlik Teminatı (Bordrolu Çalışanlar İçin)

İşvereniniz tarafından işten çıkartılmanız halinde (haklı sebepler hariç), kredi taksitleriniz azami birbirini takip eden altı ay boyunca teminat limitleri ile sigorta genel ve özel şartları dahilinde ödenir.

Kaza veya Hastalık Sonucu Geçici İş Göremezlik Teminatı (Serbest Meslek Sahipleri İçin)

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nda tanımlanmış bulunan bir kaza veya hastalık sonucu iş göremez duruma gelmeniz halinde, kredi taksitleriniz azami birbirini takip eden altı ay boyunca teminat limitleri ile sigorta genel ve özel şartları dahilinde ödenir.

Kaza veya Hastalık Sonucu Gündelik Hastane Tazminat Teminatı (Diğer Çalışma Durumları İçin)

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nda tanımlanmış bulunan bir kaza veya hastalık sonucu hastanede yatarak tedavi görmenizi gerektiren durumlarda, 7 gece veya daha fazla süreyle hastanede yatmanız halinde kredi taksitleriniz azami birbirini takip eden altı ay boyunca teminat limitleri ile sigorta genel ve özel şartları dahilinde ödenir.

Vefat Teminatı

Sigorta süresi içinde vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan vefat teminatı tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmemiş iseniz yasal varislerinize ödenir.

Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde sürekli sakat kalmanız durumunda poliçenizde belirtilen teminat tutarı size ödenir.

-İşsizlik, Kaza veya Hastalık Sonucu Geçici İş Göremezlik ve Kaza veya Hastalık Sonucu Gündelik Hastane Tazminat teminatlarının geçerli olması için 90 gün bekleme süresi uygulanmaktadır. İşsizlik ve Kaza veya Hastalık Sonucu Geçici İş Göremezlik teminatlarına hak kazanmak için geçmesi gereken süre 30 gündür.

-Teminat detayları ve teminata hak kazanma şartları ile ilgili bilgi almak için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Teminat detayları ve istisnalar ilgili sigorta genel ve özel şartlarında belirlenmiştir.

-Kredi Ödeme Güvencesi ile ilgili Genel Şartlara buradan ulaşabilirsiniz.

Teminatlar ve Prim Tutarları

Bu ürünün teminat tutarları kullanmış olduğunuz bireysel kredinin aylık taksitlerine göre belirlenmektedir.

Örneğin aylık kredi taksiti 1.000 TL olan bir kişi için teminat tutarları aşağıdaki şekilde belirlenecektir.

TEMİNATLAR TEMİNAT TUTARLARI
Vefat 1.000 TL
Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık 1.000 TL
İşsizlik\Kaza Veya Hastalık Sonucu Geçici İş Göremezlik\Kaza Veya Hastalık Sonucu Gündelik Hastane Tazminatı 1.000 TL
Prim Tutarı ( Yaş:35 / Kredi Tutarı: 1.000TL) 39 TL

 

Yukarıda verilen prim tutarları 12 ay taksitli örnek tekliflerdir ve yaklaşık tutarları ifade etmektedir. 12 ay taksit seçeneği yalnızca mail order ile yapılan ödemelerde geçerlidir.

Tazminatın ödenmesi aşamasında mevcut çalışma durumunuza göre işsizlik/kaza veya hastalık sonucu geçici iş göremezlik/kaza veya hastalık sonucu gündelik hastane tazminatı teminatlarından yalnız bir tanesi ödenir.

Sigorta Süresi

Sigorta süresi bir yıldır. Dilerseniz otomatik yenileme talimatı vererek poliçenizin her yıl yenilenmesini sağlayabilirsiniz.