Reasürans | Cigna Finans

Reasürans

 

Reasürans

Reasürans, sigorta şirketlerinin sigorta faaliyetleri ile üzerlerine aldıkları riskleri bu riskleri üstlenecek başka şirketlere (reasürans şirketlerine) tamamen veya kısmen devrederek yükümlülüklerini paylaşmasıdır. Bu şekilde sigorta şirketleri sundukları güvenceyi genişletme imkanına sahip olmaktadırlar.

Cigna Finans Emeklilik hayat ve kaza branşındaki sigortalarının reasürans işlemlerinde, dünyanın önde gelen reasürans şirketlerinden  Münih Re ve Cigna Re ile çalışmaktadır.

Reasürörlerimizle yıllık olarak yaptığımız reasürans anlaşmaları sayesinde hayat sigortaları ve kaza branşında geniş kapsamlı güvenceler vermekteyiz.

Reasürörlerimiz hem ülkemizde hem de yurtdışında tanınan ve güvenilen, köklü geçmişe sahip, güçlü sermayeli kuruluşlardır. Reasürörlerimizin yurtdışındaki bağımsız uluslararası derecelendirme kuruluşları tarafından yüksek derecelerle değerlendirilmekte olup rating notları şu şekildedir;

Şirket Adı Hisse Grubu Web Sitesi
Münih Re ( Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft AG) A.M. Best : A+ Superior, S&P :AA Very Strong http://www.munichre.com/
Cigna Re A.M. Best : AA  

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.